KIŞIN SEYAHAT ETMEK İÇİN 4 SEBEP

by - Şubat 25, 2018


Kış aylarında hepimizin aklına sıcak bir ev, kitaplar, akşamları izlenen diziler, çerez eşliğinde dönen sıcak muhabbetler gelir. Peki sizlere sorsam; “Kışın seyahat etmeyi mi tercih edersiniz? Yoksa evde üç ay boyunca oturmayı mı tercih edersiniz?”  Çoğunluğunda aklından geçtiği gibi kışın sıcacık yuvamızda oturmak daha kolay geliyor. Ancak, kışın seyahat etmeyi bizlere çekici kılacak 4 sebebim var desem…
Gelin şimdi kışın seyahat etmek için karşı duramayacağımız sebepleri tek tek inceleyelim.
-Kış seyahatlerinizde aktivite şansınız artar

Yaz aylarında seyahatler genellikle deniz odaklıdır. Ancak kışın kültürel anlamda, eğlence anlamında sektörde kış havasının vermiş olduğu başka bir canlılık meydana gelir. Yaz tatillerinde yapamadığımız kayak,  snowboard gibi eğlenceli aktiviteler üretebiliriz. Bahar ve yaz aylarında pikniğe gitmek gibi zevkleriniz var ise bunu kış aylarına da taşıyabilirsiniz. Kar manzarası eşliğinde, ormanda semaverde demlenen çayın yanında birde sucuk ekmek olduğu zaman mevsimin keyfini doyasıya çıkarın.
-Kışın seyahat etmek daha ekonomiktir
Kış sezonunda diğer sezonlara göre fiyatlar daha uygundur. Otel fiyatları, ulaşım hizmetleri genellikle yaz mevsimlerine göre daha ucuz olduğu için bu mevsimi değerlendirin derim. Örneğin bahar aylarında Kapadokya’ya gitmek istediğimizde toplamda cebinizden çıkacak paraya kıyas ile kışın tercih edeceğiniz bir Kapadokya turu ile daha ekonomik bir seyahate çıkmış olacaksınız. 
-Kış seyahatleri sizi kendinize getirecektir
Kış aylarında sıkıcı şehir hayatına birazcık ara verip rahatça dinlenebilirsiniz. Ayrıca kış mevsiminde yaz aylarına göre gürültü kirliliği daha az olduğu için sessizliği sevenlere iyi bir alternatif oluşacaktır.

-Kış aylarında tarihi ve kültürel gezi etkinliklerine katılabilirsiniz
Hepimizin bildiği gibi ülkemiz, medeniyetlerin gelip geçtiği tarihi milyonlarca yıl geriye dayanan bir coğrafya üzerinde kurulu. Yabancı turistlerin görmek için sıraya girdiği, tarihi eser niteliğine sahip binlerce yapıtlarımız var. Kış ayları bu tür geziler için en güzel mevsimlerden birisidir. Bu nedenle kendini kültürel anlamda doyurmak isteyenlere bu mevsim bir başka güzel yaklaşıyor.

BU YAZILARI DA OKUYABİLİRSİNİZ

10 yorum

 1. Her mevsimin ayrı bir güzelliği olduğu gibi kışın gezmenin de ayrı güzelliği vardır.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka her mevsimin tabiri caizse hastası oluyor. Doğanın nimetlerinden faydalanmak gerek. Yorumunuz için teşekkür ederim 😊

   Sil
 2. Bana soran olsa yazın dışarı adım atmak istemiyorum, eve kapanıp serin serin oturmak istiyorum.
  Tüm aktivitelerimi kışın yapmak istiyorum😊 Ama malum hayat şartları~~ Bütün maddeler o kadar doğru ki~~

  YanıtlaSil
 3. Görseller ve anlatım çok güzeldi, teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize sevindim. Yorumunuz için teşekkür ediyorum. :)

   Sil
 4. Kisin kaplica tatilini cok severim. Delikizinbohcs.blogspot.com a konuk oldunuz 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaplıcaların kış aylarında verdiği lezzet çok başka oluyor. :) Yorumunuz ve destekleriniz için çok teşekkür ediyorum :)

   Sil
 5. okul çağındaki çocuklara sahip olunca kış mevsimi tatilleri veya gezmeleri biraz zor oluyor ama gezmek her mevsim güzel bence....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Malesef çocuklar ile gezmek biraz zorluk çıkarsa da ilerisi için güzel anılar biriktirilebilir 😊

   Sil

Tozlu Ayna Copyright ©. Blogger tarafından desteklenmektedir.