UCUZA SEYAHAT ETMENİN 7 YOLU

by - Şubat 28, 2018
Seyahat etmek bazı kişiler için çok kolay olabilirken, bazıları için de neredeyse imkansız derecesindedir. Ancak seyahat etmek, bana göre bir yaşayış tarzı oluşturmaktır. Hayatta hepimizin öncelikleri olabilir. Kimisinin hedefi, en güzel arabayı almaktır. Kimisinin hedefi, geleceği için iyi birikimler yapmaktır. Bazı kişiler için de seyahat etmek, farklı yerler keşfetmek birinci önceliktir. Ben de bu yazımda farklı yerler keşfetmek isteyipte maliyetinden korkan ve bu yüzden de bir türlü cesaretini toplayamayan herkes için pratik yollardan bahsedeceğim.
Seyahat etmek genellikle çok maliyetli ve sadece zenginlerin yapabileceği bir eylem olarak görülür. Ancak bu algı çok yanlış. Günlük yaşantımız içinde harcadığımızdan daha az masrafla elbette ki gezilebir. Şu an herkesin aklında sorular var. “Nasıl ucuza seyahat edebilirim?” “Ucuza seyahat etmek gerçekten kolay mı?” diye merak edenler için 7 öneri hazırladım.
1-Kampanyaları takip edin
Seyahatlerde bizleri her zaman en korkutan kısım ulaşım ve konaklama olmuştur. Bazı zamanlarda firmalar değişik etkinlikler yapıyor . Bu sayede fiyatlarda bir düşüş meydana geliyor. Bu yüzden firmaların kampanyalarını ve seyahat sitelerinin önerilerini sıklıkla takip edin.
2-Alternatif yolları deneyin
Seyahat deyince genellikle akla ilk olarak uçak yolculukları gelir. Ancak kendinizi bu şekilde şartlarsanız elbette ki seyahat etmek zorlaşır. Ancak farklı yolları kesinlikle düşünün. Mesela tren, otobüs, deniz ulaşımı… Eğer ki bisiklet tutkunuysanız bunun için yakın noktalar için bisikletinizi de alternatif olarak kullanabilirsiniz.
3-Seyahat planlarınızda esnek olun
Seyahate çıkmadan önce seyahatinizi hafta sonuna, bayram günlerine veya özel günlere denk getirmemeye özen gösteriniz. Normal br zamanda ise en uygun günler; Salı, Çarşamba, Perşembe günlerine kendinizi ayarlamaya özen gösterin. Bu sayede daha hesaplı bir yolculuğa çıkacaksınız.
4-Konaklama kısmını kısa tutun
Konaklama masrafı bildiğiniz gibi herkesin çekindiği bir nokta. Ancak burada da tasarruf edebilirsiniz. Seyahatlerinize çıkarken gidiş ve dönüş biletlerinizi gecelere almaya çalışın. Böylece gittiğiniz yerde gündüzleri gezip geceleri de yolculuğa çıkarak buradan da tasarruf edebilirsiniz.
5-Yanınızda daima yiyecek bulundurun 
Birkaç günlük kısa yolculuklarınızda sırt çantanızda ekmek arası aperatif yiyecekler bulundurmaya özen gösterin.  Bu sayede birkaç öğünü böyle geçirip hem karnınızı doyurursunuz hem de cebinizdeki para size kalır.


6-Günlük harcama planları yapın
Bütün kampanyalardan yararlandınız, aklınıza gelebilecek en ucuz seyahate de çıktığınızı varsayalım. Ancak, sizin seyahat sırasında yapacağınız lüks harcamalar daha önceden yararlandığınız bütün fırsatların boşa çıkmasına sebep olacaktır. Bu nedenle her gününüz için mutlaka kendinize bir limit belirleyin. Belirlediğiniz limiti aşmamak için büyük özen gösterin. Bu sayede seyahatiniz boyunca kendinizi riske atmamış olursunuz.
7-Mutlaka pazarlık yapın
Seyahatleriniz boyunca kalacağınız yerde, yaptığınız alışverişlerde, yediğiniz yemeklerde yani aklınıza gelebilecek her yerde pazarlık yapın


BU YAZILARI DA OKUYABİLİRSİNİZ

27 yorum

 1. O kampanyalar olmasa zaten halim duman:) Seyahat etmeyi o kadar çok seviyoruz ki ailecek, sürekli seyahat edebiliriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kampanyalar fırsata çevirince seyahat etmenin keyfi başka güzel oluyor.
   Seyahatleriniz size ve ailenize hep mutluluk versin😊

   Sil
 2. Çok güzel olurdu kısacık turlara çıkmak ve yeni yerler görmek aslında bir çok kolaylık oluyor diye düşünüyorum sizin verdiğiniz bilgiler de güzel.

  YanıtlaSil
 3. Bu önemli tüyolar seyahat maliyetlerini önemli ölçüde düşürür. Selamlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünceniz ve yorumunuz için teşekkür ederim. Amacımız ve temennimiz insanımızın daha ucuza çok yer girebilmesi. Selamlar😊

   Sil
 4. Süper tüyolar, teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne demek yardımcı olabildiysek ne mutlu bize😊

   Sil
 5. büyük blogger takip etkinliğinden geliyorum. Takipteyim. Bana da beklerim...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Destekleriniz için çok teşekkür ederim 😊 Tabi ki uğrayacağim😊

   Sil
 6. Büyük blog takip etkinliğinde geliyorum takipteyim:)

  YanıtlaSil
 7. Derdime ilaç bir yazı bu okuduğum. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir katkımız olabildiyse ne mutlu bize :)

   Sil
 8. Büyük Blog Takip Etkinliği katılımınız için teşekkür ederim.. Sizi takipteyim. İyi yayınlar...

  YanıtlaSil
 9. Sizi takipteyim. İyi yayınlar...Bana da beklerim

  YanıtlaSil
 10. Çok güzel öneriler. Gidiş gelişi geceye almaya çalışıyorum genelde.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim 😊 En uygun olanı aslında yaptığınız. Yoksa gezmenin kulfeti fazla oluyor.

   Sil
 11. yaz gelse de gezsek senin önerileri de dikkate alarak :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Az kaldı deep 😊 Bol gezip keyif alacağımiz bir yaz olur umarım.

   Sil
 12. Merhabalar ben de geldim.
  Ziyarete beklerim ben de.
  https://bugunneizliyoruz.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 13. Ne kadar dolu dolu bir blog, keşfettiğime mutlu oldum. Ucuza seyahat etmek olmasa nasıl zevkle gezilir :) Oteller ile ilgili güzel siteler var güzel indirimler oluyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmenize çok sevindim. Her zaman sizleri burada gormekten mutluluk duyarız. Teşekkürler 😊

   Sil
 14. Güzel bir paylaşım olmuş emeğinize sağlık. :)

  www.hayatvesiz.com

  YanıtlaSil

Tozlu Ayna Copyright ©. Blogger tarafından desteklenmektedir.