AHMET ÜMİT - KIRLANGIÇ ÇIĞLIĞI

by - Mart 10, 2018


Ahmet Ümit’in son romanı olan Kırlangıç Çığlığı sonunda elime geçti ve merakla beklediğim bu kitabı sizlerle de paylaşacak olmanın heyecanı içerisindeyim. Ahmet Ümit’in Kavim adlı polisiye romanında başkarakter olarak bizlere eşlik eden Başkomiser Nevzat, Kırlangıç çığlığı ile tekrar bizlerle buluşuyor. Kırlangıç Çığlığı Suriyeli mültecilerin konu olduğu, çocuk tacizcilerini öldürerek seri cinayetler işleyen bir katilin ele alındığı polisiye bir roman…
Şimdi hepimizin merakla beklediği bu eserden birkaç parça anlatmak isterim. Ahmet Ümit, Kırlangıç Çığlığı romanında, çocuk tacizcilerine yaptıklarının bedelini ödetmek isteyen bir seri katili ele almıştır.
 Eserde, Başkomiser Nevzat çok zor bilmecelerle karşı karşıya kalıyor.  2012 yılında 12 seri cinayet işleyen Körebe adlı bir seri katil, çocuk tacizcilerini öldürmüştür ancak yakalanamamıştır. 2017 yılına gelindiğinde bu cinayetler tekrar etmeye başlar. Başkomiser nevzat ve onun ekibine büyük işler düşmektedir.  Bu sürükleyici romanı bir an evvel okumanızı sizlere tavsiye ederim. Sorgulayıcı ve düşündürücü bir eser oluşturan Ahmet Ümit’e teşekkür etmek gerekiyor.   
Mutlu, huzurlu, keyif veren okumalar diliyorum…

TANITIM YAZISI
Acıyı gördüm. Gözlerinin ortasında bir çiçek gibi büyüyen irisin önce ağır ağır büzülmesini, ardından çığlık gibiansızın patlamasını gördüm. Titreyen dudaklar, bal mumuna dönüşen yüzleri, çöken yanakları, irileşen elmacık kemiklerini, birer mağara gibi derinleşen göz çukurlarını, kurumuş ağızların içinde peltekleşen dilleri gördüm.
Anladım ki benliğimizin farkına vardığımız an, acının pençesinde kıvrandığımız andır.
Çığlık değil, ürperiş değil, evet, nereden geldiğini bilmediğim o vahşi iniltiyi kalbimin hülyaya kapılmışım gibi sürüklediğim o dipsiz boşlukta. Hayatın en karanlık sırrıyla yüzleştim.
 Karanlığın her aşamasından geçtim, akan kanın sesini duydum, ölümün serinliğini damarlarımda hissettim.
Geçmişin kamburunu çoktan söküp attım sırtımdan.
İnsanın insanı öldürdüğü o ilk anı gördüm, katilin zafer haykırışını, kurbanın korku çığlığını işittim.
Her an uyanmaya hazır o muhteşem dürtüyü bastırmak, insanlığın en masum haline, en saf doğasına dönmemek için yıllarca ihanet ettim kendime. Kendimle birlikte bütü dünyayı da kandırdım. Neredeyse başaracaktım ama bırakmadılar, benim adıma onlar öldürmeye başladılar.

İşte bu yüzden geri döndüm…

Sayfa Sayısı: 400
Yazar: Ahmet Ümit
Yayın Tarihi: 2018
Yayınevi: Everest Yayınları

BU YAZILARI DA OKUYABİLİRSİNİZ

17 yorum

 1. Herkes okusun ben öyle alacağım

  YanıtlaSil
 2. Yorumunu çok beğendim ama şimdi herkes okurken okumak istemiyorum.. Biraz daha merak edeyim ben

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim 😊 Tabi tercih meselesi 😊 Ben dayanamadim.

   Sil
 3. Başkomiser Nevzat'ın bu kitapta da olmasına çok sevindim. Ahmet Ümit'i yine sürükleyici bir kitap olan İstanbul Hatırası'yla tanımıştım. Kitap yorumu okumak hoşuma gidiyor okumak için daha da hevesleniyorum~ Teşekkürler😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Düşünceniz için çok teşekkür ederim 😊 Ahmet Ümit'in yeri edebiyatımız adına çok ayrı Umarız hep yazar.

   Sil
 4. Bazen bu tür romanlar okumak kafamı dağıtıyor.Teknik kitapların dışında iyi olur böyle kitaplar.Çok teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim . Teknik kitapları çok okuyan birisi olarak bu yorumunuza kesinlikle katılıyorum.Bu tarz kitapları okumak insana rahatlik veriyor 😊

   Sil
 5. Ahmet Ümit sevdiğim yazarlardan en kısa zamanda bu kitabı okumak istiyorum.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okumanızı tavsiye ederim. Pişman olmayacaksiniz :)

   Sil
 6. Nevzat komiser'in maceraları bitmez tabi :) eminim sürükleyicidir. Çok yakın zamanda değil ama bir gün muhakkak okuyaciğiiiiim :)))

  YanıtlaSil
 7. Maşallah hemen alıp okumuşsunuz :-) En sevdiğim yazarlardandır Ahmet Ümit. Elveda Güzel Vatanım ve bu kitabı hariç bütün kitaplarını okudum. Onları yazarın bütün kitaplarını bitirmiş olmayayım diye bekletiyordum. Artık okuma zamanım geldi :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Sizlere de keyifli okumalar diliyorum :)

   Sil
 8. Ben de aldım. Keyifle ve heyecanla okuyorum. Bitirince ben de yazacağım kitabı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin de kitap hakkında ki yorumunuzu merakla bekliyorum. Keyifli okumalar dilerim😊

   Sil
 9. Polisiye romanları çok seviyorum . Geçenlerde bi fotoğrafımın altına bu romandan bir not düşmüştüm . Merak ettim şimdi , okumak istedim . Elinize sağlık .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz için teşekkür ederim 😊 Keyifli okumalar diliyorum😊

   Sil

Tozlu Ayna Copyright ©. Blogger tarafından desteklenmektedir.